دکتر هما پرند » خبرنامه » اقدامات درمانی » لیزر مونالیزا تاچ
۸ دقیقه
لیزر مونالیزا تاچ

لیزر مونالیزا تاچ

آنچه می خوانید...

لیزر مونالیزا تاچ که یک روش غیر جراحی است یک از بهترین تکنولوژی های ارائه شده در زمینه درمان انواع بیماری های مربوط به مشکلات خانم ها و نیز در زمینه اهداف زیبایی بانوان مورد استفاده قرار می گیرد و توانسته است نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد. در این تکنولوژی از گاز co2 استفاده می شود که به سطح و عمق واژن با اهداف گوناگون نفوذ می کند.

لیزر مونالیزا تاچ چیست؟

لیزر مونالیزا ساخت کشور Deka ایتالی بوده و پس از بررسی های متعدد و نتیجه موفقیت آمیز در انواع تست های کیفی موفق به اخذ تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA شده و نیز گواهینامه CE اروپا را نیز دارد و در وزارت بهداشت ایران نیز مورد تایید می باشد و دستاوردهای بسیار خوبی را در انواع کاربردهای درمانی و زیبایی زنان نشان داده است.

لیزر مونالیزا تاچ دکتر هما پرند

لیزر مونالیزا چگونه کار می کند؟!

استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

استفاده از این لیزر به صورت سرپایی و در کلینیک و یا مطب پزشک انجام می شود و تنها به مدت زمانی در حدود چند دقیقه نیاز دارد؛ لیزر مونالیزا با استفاده از لیزر CO2 عمل می کند؛ هندپیس های مختلف لیزر مونالیزا با تنظیم شدت فرکانس و اشعه لیزر برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این هندپیس وارد کانال واژینال شده و پرتوهای لیزر CO2 به بافت دیوار واژن تابانده می شود.

با تاباندن این پرتوها، اشعه لیزر علاوه بر سطح خارجی واژن، به لایه های زیرین آن نیز نفوذ می کند و با ایجاد زخم های بسیار ریز در آن سبب تحریک کلاژن سازی و ترمیم این زخم ها می شود؛ این روند به مرور سبب جوانسازی واژن می شود. مزیت استفاده از لیزر مونالیزا دقت و ظرافت آن در برابر روش های جراحی است.

کلینیک دکتر هما پرند مجهز به یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزرمونالیزا در دنیا می باشد. از این دستگاه برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان استفاده کرد.

لیزر مونالیزا توسط اسکنر خود بافت های مشکل دار را شناسایی می کند. سپس ارسال پالس های کوچکی از لیزر به سطح واژن (لایه اپی تلیال) و عمق آن را شروع می کند. نتیجه این کار ایجاد زخمهایی بسیار ریز در سطح واژن است که منجر به این می شود که بدن شروع به ترمیم خود و ایجاد بافتهای نو و تازه بکند. نتیجه نهایی کار درمان کامل خشکی واژن و در کنار آن جوانسازی واژن از طریق کلاژن سازی توسط خود بدن است.

مزایای استفاده از لیزر مونالیزا تاچ چیست؟

 • استفاده از لیزر مونالیزا در مقایسه با روش جراحی دقت و ظرافت بیشتری دارد.
 • استفاده از لیزر مونالیزا هیچ دوره نقاهتی نداشته و فرد بعد از انجام لیزر به صورت سرپایی می تواند به منزل رفته و بدون نیاز به هیچ استراحتی به فعالیت های روزمره خود بپردازد.
 • از آنجا که استفاده از این لیزر مشکلات جنسی زنان را برطرف می کند، در نتیجه می تواند بر کیفیت روابط زناشویی فرد به صورت قابل توجهی تاثیر مثبت داشته باشد.
 • از بین رفتن خشکی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ، تاثیر مستقیم در بهبود کیفیت و تجربه رابطه زناشویی بدون درد دارد.
 • استفاده از لیزر مونالیزا بدون خونریزی و زخم بدون نیاز به بی حسی و یا بیهوشی انجام می شود.
 • مزیت بسیار مهم این لیزر در این است که هیچ گونه عوارضی به همراه ندارد.
 • لیزر مونالیزا ph واژن را تنظیم کرده و باعث کاهش عفونت های واژن می شود.

چه افرادی نمی توانند از لیزر مونالیزا استفاده کنند؟

با وجود اینکه استفاده از لیزر مونالیزا روشی ایمن و بی خطر است ولی در صورتی که فرد دچار یک سری بیماری ها باشد نمی تواند از لیزر مونالیزا استفاده کند؛ از جمله این بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خانم هایی که اخیرا جراحی رحم و یا ناحیه واژینال داشته اند.
 • خانم هایی که عفونت های واژینال دارند.
 • زنانی که دچار افتادگی مثانه هستند.
 • زنانی که نتیجه کولپوسکوپی و یا تست پاپ اسمیر آن ها نتایج غیر طبیعی و مشکوک دارد.

این افراد باید در ابتدا به رفع این مشکلات بپردازند و پس از آن با تشخیص پزشک به سراغ استفاده از لیزر مونالیزا بروند.

کاربرد های لیزر مونالیزا تاچ چیست؟

همان طور که پیش تر اشاره شد از لیزر مونالیزا هم در زمینه درمان مشکلات زنان و هم در زمینه زیبایی استفاده می شود؛ در ادامه به کاربرد این دستگاه بی نظیر به تفکیک کاربردهای زیبایی و درمانی پرداخته می شود.

کاربردهای درمانی لیزر مونالیزا

کاربردهای درمانی لیزر مونالیزا

 • روشن کردن و سفید کردن واژن
 • تنگ کردن واژن
 • جوانسازی داخل و خارج ناحیه تناسلی
 • سفت کردن بافت واژن
 • افزایش حالت ارتجاعی واژن
 • بهبود جای زخم زایمان سزارین
 • از بین بردن جای بخیه های بعد از زایمان

آمادگی های قبل از لستفاده از لیزر مونالیزا تاچ

پیش از استفاده از لیزر باید هر گونه مشکل و یا بیماری که فرد در حال حاضر به آن دچار است را با پزشک خود مطرح نماید.

اگر فرد دچار عفونت واژینال است باید ابتدا به درمان این مسئله بپردازد.

برای بررسی احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم در فرد، باید نتایج تست پاپ اسمیر او در طی 3 سال گذشته مورد بررسی قرار بگیرد.

بهتر است حداقل 3 روز از دوران قاعدگی گذشته باشد و در زمان پاکی برای انجام لیزر مونالیزا اقدام کرد.

کاربردهای لیزر مونالیزا تاچ

مراقبت های بعد از استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

همان گونه که قبل تر ذکر شد، استفاده از این روش هیچ دوران نقاهتی ندارد، ولی بهتر است که مراقبت هایی را بعد لیزر مونالیزا رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

در ابتدا توجه به این مسئله مهم است که بعد از لیزر کمی سوزش و تورم در ناحیه واژینال طبیعی بوده و جای نگرانی نیست و این مسئله بعد از دو روز برطرف خواهد شد.

بهتر است تا دو روز هیچ فعالیت سنگینی را انجام ندهید ولی می توانید بلافاصله بعد از لیزر به فعالیت های عادی و روزمره خود بپردازید.

برقراری رابطه جنسی بهتر است به چند روز بعد از لیزر موکول شود تا محیط واژن دچار حساسیت نشود.

عوارض لیزر مونالیزا تاچ

عوارض استفاده از لیزر مونالیزاتاچ

استفاده از لیزر مونالیزا هیچ گونه عوارض جدی به همراه ندارد؛ علی الخصوص در مقایسه با روش های جراحی می توان گفت کاملا بدون عوارش و بی خطر و ایمن است. البته مشاهده قرمزی، تورم و التهاب به دلیل تاباندن اشعه لیزر به ناحیه تناسلی کاملا طبیعی بوده و بعد از چند روز به خودی خود برطرف خواهد شد.

هزینه لیزر مونالیزا چقدر است؟

هزینه درمان با لیزر مونالیزا، به نوع مشکل و تعداد جلسات لازم وابسته است. به عنوان مثال برای رفع مشکل تیرگی واژن، می توان تقریبا با یک جلسه لیزر مونالیزاتاچ نتیجه مطلوب را به دست آورد؛ در صورتی که در درمان برخی بیماری ها لازم است بین 2 تا 5 جلسه از لیزر استفاده شود. در نتیجه لازم است پس از بررسی و معاینات بالینی دقیق توسط پزشک متخصص زنان، تعداد جلسات مورد نیاز مشخص گردد. همچنین اینکه فاصله بین جلسات لیزر معمولا حدود 4 تا 8 هفته زمان لازم است.

سوالات متداول درباره لیزر مونالیزا

دکتر هما پرند

متخصص زنان، زایمان، نازایی
جراح زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *