۶ دقیقه
جوان سازی واژن

جوان سازی واژن

آنچه می خوانید...

پایین آوردن های غیر اصولی وزن، ورزش های نامناسب با بدن و استایل شما، دوچرخه سواری های طولانی مدت، افزایش سن، داشتن زایمان های متعدد و آغاز شدن یائسگی و در نتیجه پایین آمدن هورمون های زنانه از جمله مواردی محسوب می شوند که ممکن است روی سلامت و زیبایی ناحیه تناسلی در بانوان تاثیرات بدی بگذارد. خیلی از بانوان به این موضوع اهمیتی نمی دهند و معتقدند که پرداختن به این مسئله تا حد زیادی عجیب است و ضرورتی ندارد. ولی بهتر است بدانید که این تصوری کاملا غلط است و جوان سازی واژن تنها با زیبایی مرتبط نیست. بلکه روی سلامتی جسمانی، اعتماد به نفس و کیفیت رابطه جنسی هم بسیار تاثیرگذار است. به همین علت امروزه شیوه های زیادی برای جوانسازی واژن وجود دارد.  بیشتر بخوانید: واکسن گارداسیل  

جالب است بدانید که افتادگی بافت این ناحیه و تغییر فرم آن فقط به خانم هایی که متاهل هستند و زایمان های زیادی داشته اند مرتبط نیست. بانوانی هم که هیچ گونه زایمانی نداشته اند هم با ورود به سنین میانسالی این مشکلات را تجربه خواهند کرد. در نتیجه شیوه های مختلف جوانسازی واژن می تواند برای همگی بانوان موثر و کارساز باشد. دقت داشته باشید که سلامتی و حفظ زیبایی واژن به کیفیت رابطه زوجین و داشتن حس رضایت از زندگی دو نفره تاثیر بسیاری دارد.  

جوان سازی واژن

هنگامی که شخص تصمیم به جوان سازی واژن می کند. از مهم ترین سوالاتی که ممکن است که برایش بوجود بیاید این است که چه روش هایی برای این کار وجود دارد و بهترین شیوه برای انجام آن چه روشی است؟ بعلاوه با توجه به اینکه این نوع اقدامات و انجام آن در کشور ما جدید محسوب می شود. در نتیجه نگرانی هایی هم درباره عوارض شیوه های متفاوت و صدمات ناشی از آن وجود دارد. برخی از خانم ها فکر می کنند با انجام این اقدامات جهت زیبایی واژن ممکن است در راه رفتن خود و یا دفع ادرار دچار مشکل شوند. از سوی دیگر بانوان جوان تر که قصد دارند پس از عمل جوانسازی بارداری را نیز تجربه کنند نگران هستند که در پروسه بارداری و زایمانشان دچار مشکل شوند.    

تمامی این نگرانی ها کاملا قابل درک هستند اما دلیل ایجاد همه این تصورات غلط، نداشتن آگاهی درست نسبت به اینگونه اقدامات جوانسازی است. به همین علت در این مقاله به توضیح شیوه های مختلف جوان سازی واژن و مزایا و معایبشان خواهیم پرداخت.     

منظور از جوان سازی ناحیه تناسلی بانوان چیست؟

یقینا در هر رابطه زناشویی، رابطه جنسی یکی از مهم ترین ارکان زندگی به حساب می آید. در نتیجه جوان سازی ناحیه واژن موجب حفظ سلامت و زیبایی آن می شود و اعتماد به نفس بانوان را در حین رابطه جنسی بیشتر می کند.  

جوان سازی واژن موجب بیشتر شدن میل جنسی خانم ها و راحت به ارگاسم رسیدن آن ها می شود. بعلاوه این اقدام باعث تحریک شدن بیشتر آن ها از راه کلیتوریس شده و روی رضایت و کیفیت زوجین از رابطه موثر است و بسیار سریع می توان تاثیر مثبت آن را روی رابطه زناشویی هم مشاهده کرد.  

منظور از جوان سازی ناحیه تناسلی بانوان چیست؟

همانند هر بخش دیگری از بدن، پوست ناحیه تناسلی خانم ها هم با گذر زمان و بالا رفتن سن دچار کاهش کلاژن سازی و الاستین پوست می گردد. به دلیل مراقبت های نادرست از آن آسیب می بیند و علائم پیری در آن دیده می شود. بجز این موارد با بالا رفتن سن عوامل دیگری هم مانند عوامل ژنتیک، اختلالات هورمونی، بارداری و زایمان و کمبود انواع ویتامین های بدن پوست این ناحیه هم تاثیر می پذیرد و روال پیری برایش سریع تر می شود. نکته دیگر این است که پوشیدن لباس های زیر تنگ و نامناسبو استفاده از ژیلت و تیغ به زیبایی و جوانی این بخش از بدن آسیب می زند.     

خود این مسئله می تواند روی اعتماد به نفس بانوان در رابطه جنسی و برقراری ارتباط موثر با همسر تاثیر منفی بگذارد. در نهایت باید گفت که هدف اصلی از جوان سازی این ناحیه از بدن دادن اعتماد به نفس بیشتر به بانوان، معالجه برخی مشکلات در رابطه و زیباتر شدن واژن است. بیشتر بخوانید: ویروس پاپیلومای انسانی

تغییر یافتن فرم لابیاها، تیره شدن ناحیه تناسلی، کاهش یا افزایش یافتن حجم این ناحیه از بدن، تغییر یافتن رنگ واژن، افتادگی پوست، بوجود آمدن چین و چروک و اقدام به روشن سازی آن بدون آگاهی درست از جمله مواردی است که موجب ایجاد آسیب در این ناحیه و پیر شدن آن می گردد. با کمک گرفتن از شیوه های مختلف جوان سازی واژن می توان این آسیب ها را تا اندازه زیادی برطرف کنید و از زیاد شدن و تداوم آن جلوگیری کرد.نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که انجام این اقدامات جوان سازی تنها می تواند روی ظاهر آن تاثیر بگذارد و نمی توان برای برطرف کردن آسیب های دیگر از آن استفاده کرد.     

انواع شیوه های جوانسازی واژن

تا به حال شیوه های زیادی به منظور جوان سازی واژن بکار گرفته شده است. اما این روش ها برای همه افراد جوابگو نیستند و تاثیر آن ها روی همه یکسان نیست. در ادامه به مزایا و معایب یکی از این روش ها می پردازیم:

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن شیوه ایست که به منظور از بین بردن چین و چروک و رفع تیرگی آن به کار برده می شود. نحوه کار در این شیوه به این صورت است که چربی از نقاط مختلف بدن مانند شکم و پهلو و یا در برخی موارد پاها، خارج شده و سپس به واژن تزریق می‌شود. تزریق چربی روشی سرپایی به حساب می آید و با بی حسی موضعی و تاثیمی کوتاه قابل انجام است. دقت داشته باشید که در این شیوه به دلیل آنکه چربی ها از بدن خود فرد خارج شده و به او تزریق می گردد، امکان پس زدگی بدن وجود ندارد. البته دوام و ماندگاری آن به اندازه جراحی و لیزر نیست زیرا بعد از گذشت مدت زمانی این چربی ها جذب بدن خواهند شد. در نتیجه این عمل باید دوباره تکرار شود.    

بنابراین دقت داشته باشید که تزریق چربی به نواحی عمیق یا سطحی پوست نمی‌تواند اثری همیشگی داشته باشد. در حقیقت این چربی ها خیلی سریع جذب پوست شده و نمی توانند تاثیری روی فرم واژن و ناحیه تناسلی داشته باشند.

دکتر هما پرند

متخصص زنان، زایمان، نازایی
جراح زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.