بیماری که این روزها بسیار شایع شده ویکی از بیماری های عفونتی در بدن است.قصد داریم در این مفاله به چند مورد از سوال هایی که ممکن است برای شما بوجود بیاید بپردازیم.اینکه این ویروس از چه طریقی وارد بدن ما می شود.برای پیشگیری از این ویروس واکسنی وجود دارد.از کجا متوجه شویم که این ویروس در بدنمان هست یا خیر.

HPV

انواع ویروس HPV

در حال حاضر بیش از 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که حدود 40 نوع آن منجر به بروز عفونت و ایجاد زگیل تناسلی می شود. این ویروس‌ها معمولاً در طول آمیزش جنسی از راه مهبل یا مقعد، از شخصی به شخص دیگر پخش می‌شوند. همچنین این ویروس می‌تواند از راه آمیزش جنسی از راه دهان هم منتقل شود.

واکسن گارداسیل

تعدادی از این ویروس در بعضی از افراد نشانه ای ندارد و خطرناک نیستند و خود به خود از بین می روند.

تعدادی از انواع HPV تناسلی عامل ایجاد زگیل تناسلی می‌شوند و تعدادی دیگر می‌توانند سلول‌های طبیعی را غیر طبیعی نموده و سبب سرطان شوند. انواع HPV که باعث زگیل تناسلی می‌شود با انواعی که سبب سرطان می‌شود متفاوت است.

از کجا بدانیم زگیل تناسلی در بدن ما هست یا خیر؟

با اطمینان ترین راهی که برای تشخیص داشتن زگیل تناسلی وجود دارد، مراجعه به پزشک و انجام تست پاپ اسمیر و  آزمایش اچ پی وی است.

ویروسHPV و بارداری

ویروس زگیل تناسلی یا HPV تاثیر زیادی بر روی باروری ندارد و بارداری با وجود زگیل تناسلی امکان پذیر است.

زنان مبتلا به زگیل تناسلی ممکن است نگران تاثیر گذاری زگیل بر جنین باشند اما در اکثر موارد ابتلا به ویروس زگیل تناسلی اثر زیادی در دوران بارداری و جنین ندارد. همچنین مراقبت های بارداری در صورت ابتلا به ویروس زگیل تناسلی تغییری نخواهند کرد. 

واکسن گارداسیل

بهترین سن برای تزریق، قبل از سن شروع فعالیت های جنسی و قرار گرفتن در معرض این ویروس است. بهترین سن تزریق برای زنان از 11 سالگی به بعد تا 26 سالگی و برای مردان مابین 1 تا 21 سالگی است.

این واکسن می تواند از بیشتر موارد سرطان گردنه رحم جلوگیری کند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید